Сайт новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ

Верховна Рада розпочала процес заборони московських церков в Україні

Новини України - ВАЖЛИВО

0
(0)

Заборона релігійних організацій, пов’язаних із Росією, на крок ближче до реалізації: сьогодні, 19 жовтня, Верховна Рада України проголосувала за законопроект №8371 у першому читанні. Ця історична подія викликала жваве обговорення і занепокоєння в релігійних громадах та громадянському суспільстві.

Зазначимо, що єдина міська рада на Криворіжжі зверталась до Верховної Ради з проханням заборонити УПЦ МП *московський патріархат) За ініціативи депутата від ВО “СВОБОДА” Дмитро Білоненко в Апостолівській територіальній громаді на сесії депутати ухвалили таке звернення. Детальніше про це раніше повідомляв наш сайт.

За цей законопроект, який передбачає заборону діяльності релігійних організацій, які мають зв’язки із Російською Федерацією, проголосували 267 народних депутатів. Це рішення викликало жваві обговорення та різні точки зору на долю релігійних громад і Української Православної Церкви Московського патріархату (УПЦ МП).

Народні депутати підкреслюють, що це лише перший крок у реалізації законопроекту, і далі будуть внесені правки до нього. Для прийняття закону необхідно провести голосування у другому читанні, а точна дата цього голосування наразі невідома.

Згадаємо, що вже раніше було відомо про намір Верховної Ради прийняти закон про заборону діяльності УПЦ МП на найближчому засіданні. Для ухвалення законопроекту потрібна певна кількість голосів.

Пам’ятаючи, що 1 грудня 2022 року Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про заборону діяльності релігійних організацій, які афілійовані із центрами впливу в Росії, цей законопроект став черговим кроком у забороні таких організацій в Україні. Кабінет міністрів вніс відповідний законопроект до Верховної Ради 19 січня 2023 року, з планами винести його на розгляд у травні. Проте 23 вересня спікер Руслан Стефанчук повідомив, що поки немає необхідної кількості голосів для ухвалення законопроєкту і “йде внутрішня дискусія” серед народних депутатів.

Вас точно зацікавить новина: Трагедія вранці у Кривому Розі: Малолітнього хлопчика знайшли повішаним біля дитячого майданчика

Верховна Рада розпочала процес заборони московських церков в Україні

У наступному етапі розгляду цього закону будуть вирішувати, яким чином він вплине на релігійні громади в Україні, а також яким чином ця “внутрішня дискусія” серед народних депутатів вплине на долю законопроекту. Будемо стежити за розвитком цієї важливої події і надавати подальшу інформацію.

Верховна Рада розпочала процес заборони московських церков в Україні

Будь ласка, оцініть наш пост

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її

0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Ви знайшли цей пост корисним...

Слідуйте за нами в соціальних мережах!

Лишити відповідь

Примітка перед формою коментарів