Сайт новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ

УКраїна 30 Історія Гречаноподівської громади

Україна 30

0
(0)

Гречаноподівська громада Криворізького району у рамках всеукраїнського марафону “Україна 30”  вирішила опублікувати свою історію. Чим жило село і які  воно мало труднощі та досягнення. Інформативна публікація тепер і на нашому сайті новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ. Ми переповідаємо публікації зі сторінок у соціальній мережі громади.

Хто знає історію свого краю той будує його майбутнє!

Історія нашого села ще ніким не написана і ніде не опублікована, вона, на жаль, безповоротно відходить у минуле з найстарішими жителями села, що відходять у вічність. За браком фактів не вдалося відновити довоєнну історію села, за роки війни та окупації були втрачені архівні документи, на основі яких можна б було відновити відомості про минуле села.
Відомо, що село заснували у 1915 році нащадки німецьких,еврейських поселенців, які в 1894 році оселилися на цих землях та заснували села Мар’їнфельд та Свистуново. Німці –переселенці мешкали в цих селах до війни, саме вони, за однією з версій і назвали одне із сіл на честь німецької революціонерки Рози Люксембург, а у 1944 році під час окупації аж до наближення фронту, були примусово депортовані з відступаючими німецькими військами.
УКраїна 30 Історія Гречаноподівської громади
До 1952 року існувало 2 колгоспи: ім. Кагановича ( с. Трудолюбівка (Лекерта), Калинівка, Красний Під) та ім. Калініна ( с. Рози Люксембург та Свистуново(К.Лібкнехта). В 1956 році колгоспи об’єднали в один імені Дзержинського, а 1965 року на базі колгоспу було створено радгосп «Калинівський», першим директором був призначений С.І. Сипаренко,який започаткував один із етапів розвитку сільського господарства,культури,освіти,медицини.На цей час одна із вулиць села Гречані Поди названа на його честь. З легкої руки Сипаренко С.І підготував собі гідну заміну в особі Ігоря Вескера. Ідучи на заслужений відпочинок,запропонував йому посаду голови радгоспу«Калинівський»
Найславніша історія радгоспу «Калинівський» та села Рози Люксембург пов’язана з іменем колишнього директора радгоспу Ігоря Семеновича Вескера, який дбав не тільки про розвиток радгоспу, а й про розвиток села, його інфраструктуру,медицину,освіту,культуру .
З іменем Ігоря Семеновича Вескера та Якимюка Миколи Івановича жителі нашого села пов’язують появу зразкового дитячого танцювального колективу та народного хору «Калинівські зорі», в якому Ігор Семенович співав та був солістом. На жаль, наше село не оминуло лихоліття дев’яностих, коли руйнувалося все, що створювали наші батьки десятиліттями. Сьогодні на радість відбувається новий етап відродження культури в громаді: відбувається капітальний ремонт Гречаноподівського СБК, не здаються ветерани хору і несуть естафету які співають душею і прагнуть відродити свій колектив.
У 1993 році була заснована конеферма яка утрималася у важкі часи дякуючи небайдужим людям Дзятку Олександру та Дзятко (Верховцевій) Надії, які зуміли зберегти племінне покоління української верхової породи, а зараз приймають на своїй конефермі всіх бажаючих навчитися їздити на конях,та лікують хворих дітей завдяки іппотерапії.
Як і кожне село на карті України наше село живе і розвивається, пише свою нову історію, продовжує славні традиції минулого, сподівається на новий розквіт. Село наше нараховує 211 дворів, 564 мешканців. Так історично склалося, що від тих перших повоєнних переселенців прижилися у нашому селі вихідці з Волині та Білорусі, Брянської області Росії, які оселялися тут цілими родами.
У грудні 2016 року внаслідок об’єднання Гречаноподівської та Степової сільських рад,утворилася Гречаноподівська сільська об’єднана територіальна громада з центром у селі Гречані Поди. У кінці 2018 року було приєднано ще одну сільську раду – Олександрівську. Громада розташована на території Криворізького району Дніпропетровської області.
Сьогодні Гречаноподівська сільська рада налічує п’ятнадцять сіл – Гречані Поди,Миролюбівка, Калинівка, Красний Під, Свистуново, Трудолюбівка, Степове, Водяне, Кравці, Кряжове, Озерне, Подове, Пологи, Олександрівка, Нове Життя які прагнуть розвитку,належних умов життя всім громадянам незалежної України. Далі буде…

Будь ласка, оцініть наш пост

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її

0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Ви знайшли цей пост корисним...

Слідуйте за нами в соціальних мережах!

Лишити відповідь

Примітка перед формою коментарів