Сайт новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ

У Криворізькій райдержадміністрації відбулась нарада з головами громад та очільниками медзакладів.

Новини Криворізького району

5
(1)
Сьогодні перший заступник голови Криворізької райдержадміністрації – начальника райвійськадміністрації Віталій Шпак разом із заступником голови РДА – начальника РВА Сергієм Проходою провів робочу нараду із головами сільських, селищних, міських громад району, очільниками медичних закладів Криворіжжя. Повідомляє пресслужба Криворізької РВА.
Учасники засідання обговорювали зміни, що були внесені до Податкового Кодексу України, щодо впровадження мінімального податкового зобов’язання (МПЗ). Ці зміни стосуються як платників податків, так і органів місцевого самоврядування, адже його сплата впливатиме на дохідну частину місцевого бюджету. МПЗ – це мінімальна величина податкового зобов’язання зі сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь. Тож сума мінімальних податкових зобов’язань щодо земельних ділянок, право користування якими належить юридичній або фізичній особі, у тому числі фізичній особі – підприємцю, є загальним мінімальним податковим зобов’язанням.
Мета введення МПЗ – вивести сільгоспземлі оренди з тіньового обробітку, зменшити втрати бюджету через ухилення від оподаткування шляхом детінізації аграрної діяльності та сприяти отриманню додаткових надходжень до місцевого бюджету, атож громади мають бути зацікавлені у виявленні таких земель.
Актуальною залишається організація суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану: 11 громад Криворіжжя вже виявили потреби у залученні незайнятого населення за державною програмою зайнятості, 7 громад уклали договори із 147 особами. Зазначимо, що у цьому питанні користь отримують усі сторони: держава сплачує роботодавцю компенсацію за працевлаштовану особу, люди отримують стабільну роботу, яку у воєнний час все складніше знайти, за рахунок виконання робіт вирішується коло побутових, соціальних та інших питань громади. До великого переліку суспільно корисних робіт входять досить актуальні завдання: від організації благоустрою до плетіння маскувальних сіток чи приготування їжі для українських захисників.
На контролі – і заходи щодо проведення розмінування території Криворізького району. Нині триває друга черга розмінування, куди увійшло більше п’яти тисяч гектарів земель Криворіжжя (в основному, це сільгоспугіддя). Спільно із силами оборони та державною службою з надзвичайних ситуацій розроблено алгоритм внесення земель до переліку тих, що підлягають розмінуванню, та пріоритетного відпрацювання цього питання. Триває і підготовка додаткових підрозділів спеціалістів з розмінування, які нині проходять практику.
Говорили на нараді і про введення в експлуатацію нового медичного обладнання як частини гуманітарної допомоги для медзакладів району (де більшість лікарень вже використовують його, окремі – на стадії завершення); необхідність вакцинації населення від Ковід-19, адже ще не досягнуто релевантного рівня охоплення громадян. Вирішено питання і з технічними труднощами щодо компенсації витрат за тимчасове розміщення ВПО по оплаті житлово-комунальних послуг, а самі внутрішньо переміщені особи у Криворізькому районі вчасно й у повному обсязі отримують необхідні виплати.

Будь ласка, оцініть наш пост

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її

5

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Ви знайшли цей пост корисним...

Слідуйте за нами в соціальних мережах!