Сайт новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ

У Кривому Розі найбрудніше повітря з усієї України дякуючи металургійним підприємствам

Кривий Ріг екологічний

0
(0)

Рівень забруднення повітря у Кривому Розі в вересні 2020 року індексом забруднення атмосферного повітря характеризувався як дуже високий, найбільш забруднене – в Інгулецькому районі міста, повідомляється в щомісячному бюлетені забруднення атмосферного повітря за минулий місяць, оприлюдненому управлінням екології на сайті Криворізького міськвиконкому в середу.

За даними Лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря (ЛНЗАВ) Кривого Рогу, протягом минулого місяця спостерігалося перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК) по пилу в 129 випадках (52% проб), діоксиду азоту – в шести випадках (2%), фенолу – в восьми випадках (2%), по формальдегіду – в 49 випадках (10%).

Середньомісячні концентрації діоксиду сірки, оксиду вуглецю, оксиду азоту, фенолу і аміаку на всіх п’яти постах спостережень міста не перевищували санітарно-гігієнічні норми, констатується в довідці. За пилу і по формальдегіду фіксувалося перевищення на всіх п’яти постах спостережень. Також фіксувалося перевищення середньомісячної концентрації діоксиду азоту.

Раніше начальник управління екології Світлана Охотнікова повідомляла Інтерфакс-Україна, що управління першим в Україні створив моніторингову мережу зі спостереження за станом атмосферного повітря на підставі даних лабораторій розташованих в місті підприємств.

Основними джерелами забруднення атмосфери викидами металургійних підприємств є коксохімічне, агломераційне, доменне, феросплавну і сталеплавильне виробництва. При цьому, зокрема, коксохімвиробництва забруднює атмосферу оксидами вуглецю і сірки, а також пилом. Аглофабрики виділяють оксиди сірки і вуглецю, а пил містить залізо і його оксиди, оксиди марганцю, магнію, фосфору, кремнію, кальцію, іноді частинки титану, міді, свинцю.

Доменне виробництво характеризується утворенням великої кількості доменного газу, що містить оксиди вуглецю й сірки, водень, азот, деякі інші гази і велику кількість колошникового пилу, що містить оксиди заліза, кремнію, марганцю, кальцію, магнію, частки шихтових матеріалів.

Інформація взята з сайту “Укрудком”.

Будь ласка, оцініть наш пост

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її

0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Ви знайшли цей пост корисним...

Слідуйте за нами в соціальних мережах!

80%
Awesome
  • Design
Лишити відповідь

Примітка перед формою коментарів