Сайт новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ

Цифровий прорив в рибній галузі України: “еРиба” робить рибальство легшим і ефективнішим

Рибалка Криворіжжя

1
(1)

Українське рибальство отримало сучасну цифрову трансформацію завдяки проекту “еРиба”, який запускається в нашій країні. Ця ініціатива дозволить здійснювати декларування права на промислове рибальство та дослідний вилов у електронній формі, відкриваючи шлях до більш ефективного та регульованого рибальства. Повідомляє сайт новин Криворізького району “Кривий Ріг ПОСТ” з посиланням на Мінагрополітики.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України. Згідно з інформацією, Державне агентство розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм України буде відповідальним за реалізацію цього інноваційного проекту, і вже протягом двох років українці матимуть можливість скористатися цією новою послугою.

Головна ідея “еРиба” – це надати можливість реєструвати право на рибальство в онлайн-режимі через Єдину державну електронну систему управління галуззю рибного господарства. Зараз ця послуга вже доступна, а незабаром її можна буде знайти й на порталі “Дія”. Це значить, що рибалки тепер зможуть виконати всі необхідні формальності без зайвих візитів до офісів чи подачі паперових документів.

Але головне, що принесе ця цифровізація в рибному господарстві, це боротьба з незаконним, непідзвітним та нерегульованим рибальством. Зараз у “еРибі” також стануть доступні послуги з декларування права на дослідний вилов та отримання дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах для здійснення промислового рибальства та дослідного вилову.

Представники влади відзначають, що електронна система “еРиба” сприятиме розвитку рибного господарства та аквакультури в Україні, забезпечуючи більшу прозорість та підзвітність у галузі.

Цей проект не був би можливим без спільної роботи Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державного агентства розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм України, а також Міністерства цифрової трансформації України, з підтримки проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS” від USAID / UK Aid та Офісу ефективного регулювання BRDO.

Перший компонент Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства (Е-Риба) – декларування права на промислове рибальство в електронній формі розпочався 19 жовтня 2023 року. Суб’єкти рибного господарства, які планують рибалити у промислових масштабах, мають до 1 листопада 2023 року задекларувати своє право на цю діяльність, подавши відповідну електронну декларацію.

Вас може зацікавити новина: Верховна Рада розпочала процес заборони московських церков в Україні

Ця ініціатива відкриває нові горизонти для українського рибальства, роблячи процес реєстрації і регулювання прозорими, легкими та доступними для всіх зацікавлених сторін.

Будь ласка, оцініть наш пост

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її

1

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Ви знайшли цей пост корисним...

Слідуйте за нами в соціальних мережах!

Лишити відповідь

Примітка перед формою коментарів