Сайт новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ

Село в Криворізькому районі якого вже не повинно бути ще 30 років тому (ВІДЕО)

Новини Криворізького району

4.1
(17)

Село Новоселівка Новолатівської територіальної громади Криворізького району дуже мальовниче й водночас небезпечне місце для життя. Розташоване воно під боком Південного гірничо-збагачувального комбінату і це робить життя селян неможливим. Про це ми переконались на свої очі прибувши в село 20-го липня. Ми зробили відео сюжет з нашої поїздки.

Вже понад 30 років це село вважається зоною. екологічного лиха, а жителів Новоселівки зобов’язала переселити ще верховна рада 1-го скликання, хоча розмови про це були ще за часів СРСР.

Наша редакція сайту новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ вирішила прояснити, як живуть люди все життя в зоні екологічного лиха? Ми відправили в село нашого журналіста аби той поспілкувався з місцевими мешканцями, яких там виявилось дуже мало.

Прибувши на місце ми з жахом побачили напівзакинуте село до якого доїхати це ще та важка задача. МИ зустрілись з депутатом Новолатівської сільської ради й жителем цього напівпокинутого села.

З жахом ми побачили, що хат потроху провалюються під землю, це пов’язано з водою яка тече з відстійників Південного ГЗК та відвалів і підмиває ґрунт, в якому виникають пустоти. Будинки потроху просідають, в результаті чого йдуть тріщини й руйнування стін. Проте це ще дріб’язок… Виявляється вся вода, яка колись була питна у колодязях, вся отруєна мінеральними породами. Вода солена і непридатна до вживання, про що вже стверджували багаточисленних комісіях вчених, геологів та хіміків. Воду в село  Новоселівка привозять у бочках вже понад 30 років, зараз це робить комбінат винуватець. Та родина, яка має більшу бочку і живе ближче, та отримує більше води. Не рідкі випадки, коли людям привезеної води не вистачає і вони змушені її купувати в магазині за декілька кілометрів. Якщо ви думаєте що це всі проблеми, то аж ніяк.

 

За словами місцевих при розподілі бюджету село Новоселівка не отримує нічого від Новолатівської громади, аргументуючи це тим, що людей вже скоро повинні відселити. Проте це “скоро” триває вже не один десяток років.

Наразі в селі лишилось 44 хати, які за останнім документом екологічної комісії належить до переселення. За нашими підрахунками це обійдеться в 10 мільйонів гривень, які для Південного ГЗК є не суттєвим. За нашими підрахунками, ця сума дорівнює 2-м концертам до Дня металургів, які традиційно влаштовує комбінат

Ми зробили відео сюжет з нашого спілкування з людьми проблемного села, де сільський голова з’являється дуже рідко, так стверджують опитані нами селяни. Пропонуємо вам переглянути відео.

Будь ласка, оцініть наш пост

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її

4.1

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Ви знайшли цей пост корисним...

Слідуйте за нами в соціальних мережах!