Сайт новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ

Перший Регіональний Ветеранський Форум: Дніпропетровщина стає центром уваги для ветеранської політики

5
(2)

Сьогодні відбувся перший Регіональний Ветеранський Форум в Дніпропетровській області, приурочений обговоренню шляхів залучення місцевих та регіональних влад до реалізації державної ветеранської політики. Форум об’єднав представників ветеранських організацій, громадськості, владних структур, та мав на меті висвітлити питання психологічної та фізичної реабілітації ветеранів, забезпечення житлом, навчання, створення робочих місць, а також умов для зайнятості та інші важливі аспекти ветеранської політики.

Криворізький район був представлений потужною делегацією представників територіальних громад району, волонтерськими та громадськими організаціями. Делегацію очолив заступник начальника Криворізької районної військової адміністрації Сергій Прохода, який прокоментував захід: “Це був крутий захід, організований Міністерством у справах ветеранів та Дніпропетровською ОВА. Криворіжжя було представлено потужною командою – представниками усіх громад, ветеранських та громадських організацій, самими ветеранами. Важливим акцентом було нагородження саме представників Криворізького району, які приймали участь у Іграх Нескорених почесними Нагородами. Вони наші Герої!!! Наразі, за ініціативою очільника Криворізького регіону Євгена Ситниченко, до реалізації готується багато важливих ініціатив, саме у цій сфері.”

Проведення першого регіонального ветеранського форуму в Дніпропетровській області обрано не випадково. Цей регіон знаходиться майже впритул до фронту і є своєрідним хабом для українських Захисників і Захисниць, волонтерських організацій, лікувально-реабілітаційних закладів, а також новим місцем проживання значної кількості ветеранів-вимушених переселенців та членів їхніх родин.

Захід розпочався з вітальних слів від видатних гостей, серед яких були Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, заступник Керівника Офісу Президента Олексій Кулеба, начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак, народний депутат України Тарас Тарасенко, заступниця Виконавчого директора Українського ветеранського фонду Карина Дорошенко, та керівниця компоненту Громадська безпека і соціальна згуртованість (ПРООН) Федеріка Діспенза.

На початку заходу всі присутні вшанували пам’ять полеглих Воїнів, які віддали найцінніше — своє життя — за свободу й незалежність України.

Заступник Керівника Офісу Президента Олексій Кулеба наголосив: “Ветеранська політика – це не тільки про соціальний захист. Це про стійкість громад, про

людей, це про обороноспроможність України перед лицем російської агресії. Держава повинна знайти нові інструменти та підходи, щоб забезпечити якісну соціально-психологічну реабілітацію, реінтеграцію ветеранів в активне суспільне життя, матеріальну допомогу. Забезпечення житлом, розвиток ветеранського бізнесу, створення для ветеранів умов для навчання чи отримання цивільної спеціальності – це неповний перелік викликів, які мусимо подолати якнайшвидше. Адже ми не маємо часу на роздуми, вже сьогодні наші Захисники і Захисниці, ветерани потребують підтримки, надійного плеча від держави. Тому у цій роботі важлива координація усіх гілок влади, волонтерів, бізнесу та військових – шукати і знаходити шляхи, як реалізовувати державну ветеранську політику”.

Юлія Лапутіна, очільниця Міністерства у справах ветеранів, виступаючи перед гостями Форуму, висловила вдячність усім українським Захисникам і Захисницям, які зі зброєю в руках наразі боронять нашу країну на фронті. А також усім нашим міжнародним партнерам за всебічну підтримку України у боротьбі проти російської агресії.

Міністр презентувала учасникам і гостям форуму єдину державну ветеранську політику. Вона включає соціальну та психологічну допомогу, підтримку фахівців з супроводу ветеранів та демобілізованих, забезпечення житлом для ветеранів та членів їхніх сімей, освіту та професійну адаптацію, доступні адмінпослуги через ЦНАПи, сприяння у працевлаштуванні та підтримку ветеранського підприємництва, розвиток адаптивних видів спорту.

“Сьогодні ми говорили про нову державну ветеранську політику. У плідній співпраці з українськими міністерствами та відомствами, при всебічній підтримці місцевої влади та бізнесу, міжнародних партнерів, громадськості разом допоможемо нашим Захисникам і Захисницям гідно повернутися до цивільного життя. Впевнена, що Дніпропетровщина стане флагманом на шляху реалізації нової ветеранської політики. Адже ветерани – це, в першу чергу, про гідність, про наші цінності”, — наголосила Юлія Лапутіна.

Під час урочистостей Юлія Лапутіна разом з першим заступником начальника Дніпропетровської ОВА Володимиром Орловим нагородили двох членів команди Національної збірної України на Invictus Games 2023 — представників Дніпропетровщини — Олега Должока та Назара Вознюка. Наші хлопці героїчно здобули медалі для України на міжнародних змаганнях з адаптивних видів спорту у Дюссельдорфі, в яких наша збірна брала участь за підтримки Мінветеранів.

Під час Форуму також працювали діалогові майданчики, де всі охочі мали змогу подискутувати щодо проєктів і програм мож

ливостей для ветеранів та їхніх родин, обмінятись контактами та напрацюваннями тощо. Зокрема, обговорити можливі зміни до законопроєкту про ветеранський бізнес, отримати юридичні консультації щодо участі в конкурсних програмах Українського ветеранського фонду, який діє при Міністерстві у справах ветеранів.

Захід завершився обміном досвідом та ідеями, які спрямовані на покращення умов життя ветеранів та їхніх сімей, а також на підтримку та підвищення їхнього соціального статусу в українському суспільстві.

Цей регіональний ветеранський форум в Дніпропетровщині відкрив нові можливості для співпраці між державними структурами, громадськими організаціями, волонтерами та бізнесом з метою покращення якості життя ветеранів та їхніх родин. Разом вони планують реалізувати різноманітні ініціативи та проекти, спрямовані на підтримку та адаптацію ветеранів до мирного життя, їхню соціальну інтеграцію та підвищення їхнього благополуччя.

Заходи такого роду є важливим кроком у забезпеченні гідної долі та подальшої інтеграції ветеранів, які віддали своє життя і здоров’я на благо України. Робота над реалізацією державної ветеранської політики та співпраця різних сфер суспільства підтверджують важливість цього завдання та готовність українського суспільства допомагати своїм захисникам у їхньому поверненні до цивільного життя після служби в армії.

Цей форум став ще одним кроком на шляху до покращення умов життя ветеранів та їхніх сімей, а також до створення умов для їхньої успішної адаптації у суспільстві. Нагородження та визнання досягнень ветеранів на міжнародних змаганнях свідчать про те, що Україна пишається своїми захисниками і готова підтримувати їх у всіх сферах життя.

Будь ласка, оцініть наш пост

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її

5

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Ви знайшли цей пост корисним...

Слідуйте за нами в соціальних мережах!

Лишити відповідь

Примітка перед формою коментарів