Сайт новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ

Освіта під обстрілом: як навчальні заклади на Криворіжжі адаптуються до реалій воєнного часу

Новини Криворізького району - ОСВІТА

0
(0)

Війна має значний вплив на процес навчання школярів та студентів. Подекуди брак доступу до освіти, зміна шкільних програм, а ще один з найістотніших і найбільш тривожних показників, які впливають на якість навчання, — питання безпеки. Повідомляє сайт новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ.

З початком бойових дій навчальний процес вступив у нові реалії. Коли безпекова ситуація дала змогу розпочати його відновлення, виявилося, що не всі заклади готові повертатися до навчання. Це, насамперед, пов’язано з їхнім облаштуванням за новими вимогами безпеки.

Атож державою, у розумінні надважливості цього питання, заплановано виділення дотації з бюджету на створення протирадіаційних укриттів (ПРУ) у навчальних закладах задля безпеки учнів та педагогічних колективів в разі відновлення офлайн-навчання у конкретних регіонах. Процедура вимагає дотримання визначених юридичних та організаційних критеріїв для кожної школи, як-то певна кількість учнів, належність укриття до відповідного облікового реєстру тощо.

Тож з цього питання сьогодні під головуванням першого заступника голови Криворізької райдержадміністрації – начальника райвійськадміністрації Віталія Шпака відбулася робоча нарада з очільниками Лозуватської, Софіївської, Новопільської та Глеюватської територіальних громад. У нараді також взяли участь заступники голови РДА – начальника РВА Сергій Прохода і Дмитро Оганесов.

Нині, спільно з освітянами перебудовується робота всієї освітньої галузі під виклики воєнного часу. Нові шляхи для вирішення цих труднощів знаходять і у навчальних закладах Криворізького району. І хоч переформатовуватися складно, проте не робити цього – ще складніше і дорожче, адже заклади освіти мають стати повноцінними місцями безпеки.

Тож учасники зустрічі дійшли єдиного бачення у процесі подолання викликів, які постають перед громадами, розробивши наступний алгоритм дій для вирішення питання. Перш за все, вони планують залучити необхідні кошти з бюджету для фінансування створення протирадіаційних укриттів у школах. Крім того, будуть встановлені жорсткі стандарти та вимоги щодо організації безпеки у навчальних закладах. Це охоплює перевірку будівельних конструкцій, наявність протипожежного та протирадіаційного обладнання, розробку евакуаційних планів та проведення навчань з евакуації.

Крім того, планується покращення системи зв’язку та інформаційного забезпечення між навчальними закладами, владними структурами та військовими організаціями. Це дозволить оперативно реагувати на будь-які загрози та забезпечити безпеку учасників навчального процесу.

Зусиллями всіх сторін, включаючи органи влади, освітян та місцеві громади, планується забезпечити безпечне навчання для школярів та студентів у зоні конфлікту. Для цього передбачається проведення навчальних семінарів та тренінгів для педагогічних працівників, які допоможуть їм засвоїти необхідні знання і навички з питань безпеки під час воєнного конфлікту.

Крім того, планується залучення волонтерів та спеціалістів з питань безпеки для сприяння в організації та забезпеченні безпеки навчальних закладів. Вони будуть займатися перевіркою безпекового стану приміщень, надавати рекомендації з покращення безпеки та сприяти впровадженню необхідних заходів захисту.

Загальновизнаною метою є забезпечення безпеки школярів та студентів під час навчання, щоб вони могли отримати якісну освіту навіть у складних умовах воєнного конфлікту. Це вимагає спільних зусиль усіх зацікавлених сторін, але результатом буде створення навчальних середовищ, де безпека стане пріоритетом і діти зможуть розвиватися та навчатися належним чином, незалежно від ситуації на передовій.

Зусилля, що здійснюються для покращення безпеки в навчальних закладах у зоні конфлікту, відображають розуміння важливості освіти та здоров’я молодого покоління. Це свідчить про настанову на забезпечення безпечного та нормального навчального процесу, навіть в умовах воєнного конфлікту, що є позитивним кроком у напрямку підтримки освіти та майбутнього наших дітей.

Будь ласка, оцініть наш пост

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її

0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Ви знайшли цей пост корисним...

Слідуйте за нами в соціальних мережах!