Сайт новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ

Ким пишається Широківська громада Криворізького району

Гордість громади

5
(1)

До 30-ї річниці відновлення Української незалежності Широківська громада вирішила розповідати на своїй сторінці у фейсбук про особистостей, що є гордістю краю. Наш сайт новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ підтримує таку чудову ініціативу і переповідає публікацію про сайстриню ручної роботи прикладного мистецтва, що бере натхнення з довколишнього світу, який її оточує. Ми пропонуємо і нашим читачам заглибитись у розповідь гордості Широківської громади Криворізького району.

Знайомтеся – Наталя Вікторівна Січиокно. Майстриня-самоучка, яка для своєї творчості черпає наснагу в навколишньому середовищі, в спілкуванні з рідними та друзями, з колегами по роботі. А головною її музою є донечка-восьмикласниця Євдокія та п’ятирічний синок Дмитрик. Це вони – найперші глядачі, критики, помічники та постійні шанувальники матусиного таланту.
Ранньої осені 1985 року в сім’ї Валентини та Віктора Лози з’явилася на світ маленька дівчинка Наталочка. Росла, розвивалася, радувала своїм невгамовним характером та жагою пізнання чогось нового, незвіданого, манливого. І допомагала їй в цьому, як не дивно, районна бібліотека. Адже де ще можна отримати відповідь на усі свої запитання, як не в книгах?! А тому й навідувалася до бібліотеки частенько – читати, а ще допомагати матусі, яка працювала тут бібліотекарем. І кожного разу, спостерігаючи за роботою мами – Валентини Віталіївни, – мріяла як сама колись отримає фах бібліотекаря і буде працювати з книгами та читачами.
Та життя все ж іноді вносить свої корективи…
Закінчила Широківську середню школу №1, потім Криворізький державний педагогічний університет за спеціальністю вчитель початкових класів. Та до школи працювати не пішла. Життєва стежина привела Наталю до дитячого садка «Берізка» (зараз КЗК «Широківський ЗДО №4 «Берізка» Широківської селищної ради) на посаду вихователя.
«Талант – це здатність робити те,
чому нас ніхто не вчив» (Альфред Конар)
Може й боязно було відразу приміряти на себе складні грані виховательської долі, але, як-то кажуть, «очі бояться, а руки роблять». І почали ці руки творити справжні дива, бо ж треба було якось завойовувати повагу насамперед серед своїх вихованців, чимось їх зацікавлювати під час проведення занять. Вирішила спробувати спочатку один вид роботи – вдалося. І самій сподобалося, і діток зацікавила. Продовжила шукати нові шляхи по вдосконаленню своїх творчих завдатків.
«Для людини з талантом і любов’ю до праці не існує перешкод» (Людвіг Бетховен)
Якщо людина талановита, то талант у неї багатогранний. Однак вона повинна ще зуміти розвинути в собі всі ці дарування, відшліфувати свої здібності та правильно скористатися ними з користю для себе і для людей, але вдається це далеко не всім і вже у всякому разі не відразу.
На сьогодні в творчому арсеналі Наталі Вікторівни налічується понад десяток різних технік виконання робіт. Це – вітраж на склі, петриківський розпис, валяння із шерсті, «изонить», квіллінг, вироби з круп та бісеру і багато ще чого. А її роботи неодноразово брали участь у районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставках, фестивалях, майстер-класах.
Ось наприклад у вересні 2013 року Наталочка захищала честь Широківської районної бібліотеки (зараз КЗК «Широківська публічна бібліотека») у місті Дніпропетровську під час проведення щорічної вересневої презентації-бенефісу «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення». Презентація виставки робіт нашої талановитої широчанки та майстер-клас по техніці «вітраж на склі» стали родзинкою всього дійства, що відбувалося того дня. Навколо столика майстрині зібрався натовп бажаючих не тільки подивитися на таку красу, але й спробувати самим намалювати невеличку картину. Ніхто не залишився осторонь цього мистецького таїнства, усім Наталка дала вичерпні відповіді на питання, поділилася своїми знаннями і маленькими таємницями, залишила про себе та про Широківський край, звідки вона родом, гарний спомин. Її ж руками була виготовлена картина святих Кирила і Мефодія, яку директор Широківської книгозбірні Лілія Бондарчук подарувала керівництву обласної бібліотеки.
А з листопада 2013 по березень 2014 року проходив ІV Всеросійський дистанційний фестиваль декоративно-прикладного мистецтва «Золотое рукоделие – 2013». 24 березня 2014 року на порталі «О детстве» було оголошено результати цього конкурсу: Наталя Вікторівна стала Лауреатом 3-го ступеню в номінації «Волшебная игла» зі своїми картинами, які виконані в техніці «валяння з шерсті».
Ця відзнака є дійсно високим визнанням майстерності й таланту звичайної дівчинки з невеликого селища, яке, навіть, не завжди знайдеш на карті. Адже Наталка серед усіх переможців та номінантів – єдиний представник нашої рідної України!
Наступне захоплення талановитої мисткині – ліплення на стінах внутрішніх приміщень. Наявність оздоблення, виконаного в такій техніці, завжди вважалося ознакою гарного смаку і достатку в домі. Сьогодні, незважаючи на те, що існує велика кількість різних гіпсових і пластикових готових елементів, ліплення на стіні своїми руками принесе масу задоволення і змусить пишатися своєю роботою. Ще б пак, адже ви зробили її самостійно. Хтось, може бути, думає, що ліплення на стіні – це важко. Зовсім ні – переконана Наталя Вікторівна. Варто лише дуже захотіти і спробувати, а натхнення і поклик серця підкаже що і як треба зробити.
Ким пишається Широківська громада Криворізького району
Наталчиними руками прикрашені стіни не лише приватних будинків чи квартир, але й класні кімнати шкіл, ігрові дошкільних навчальних закладів.
А 2019-го року засяяла ще одна грань талановитого мистецького діаманту. Наталя Січиокно спробувала себе в якості дизайнера альтернативної моди. Її модель сукні «Осінній етюд» був представлений однією з конкурсанток під час щорічного традиційного конкурсу «Міс та Місіс Широчанка». Але на цьому перемоги не закінчилися. Сукня була також продемонстрована під час виступу театру мод «Імідж» у дистанційному Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Літнє рандеву в Одесі» (2020), де театр став Лауреатом І премії, та у Міжнародному дистанційному багатожанровому фестивалі-конкурсі «Самоцвіти – країна безмежних можливостей» (м.Львів, 2020), в якому театр зайняв перше місце. За результатами обох конкурсів автори костюмів (а серед них і наша Наталка) нагороджені дипломами.
А скільки майстер-класів проведено в бібліотеці за участі Наталі Вікторівни! Її виступи та покази робіт під час проведення: арсеналу творчих ідей «Для творчості немає меж», творчої світлиці «Узори, народжені серцем» (2018 р.), «Фестивалю варення», майстер-класу «Друге життя старим речам» (2017 р.), ермітажу унікальних зустрічей «Дарувати радість людям: піснею, словом, творчістю», бібліотечної еко-галявини «Природи неповторную красу я серцем, словом, пензлем збережу» (2015 р.), ночі у бібліотеці «Бібліотечне безсоння», презентації бібліотеки «Бібліотека – дім для душі» (2014 р.) та ін. викликали масу позитивних емоцій та приносили душевне задоволення.
Батьківщина може пишатися такими талановитими представниками нашої громади, які прославляли і продовжують повсякчас прославляти її далеко за межами району, області й навіть держави!

 

Будь ласка, оцініть наш пост

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її

5

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Ви знайшли цей пост корисним...

Слідуйте за нами в соціальних мережах!

Лишити відповідь

Примітка перед формою коментарів