Сайт новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ

Криворізька РВА допомагає навести лад в земельних питаннях в Нивотрудівській громаді

4.7
(3)

18-го липня в Нивотрудівській громаді відбулось засідання комісії по аудиту та упорядкуванню земельних справ у Нивотрудівській ОТГ Криворізького району Дніпропетровської області. Наказ про її створення видав голова районної військової адміністрації Євген Ситниченко. Основним з завдань комісії — це допомога громадам у справах упорядкування справ з землями та збільшення ефективності їх використання на користь громади. Перші установчі збори по Нивортрудівській громаді відбулись днями в приміщенні сільради. Ексклюзивно повідомляє про це сайт новин Кривий Ріг ПОСТ.

Підписуйтесь на наш TELEGRAM КАНАЛ аби дізнаватись більше про події в Криворізькому районі та Україні.

Вперше комісія з питань декількох господарств, що мають акти користування землею, зібралась аби розв’язувати питання, котрі виникли до права використання.Очолив напрямок при Криворізькій районній військовій адміністрації Сергій Прохода — заступник голови Євгена Ситниченка.

Перші збори були проведені за участі очільника комісії Сергія Проходи, очільника селищної ради Ірина Пелецька, а також представники правоохоронних органів, депутати, посадовці сільської ради Нивотрудівської громади та представники господарств по яким Виникли питання.

Як нам стало відомо на останній сесії сільської ради були певні розбіжності у земельних питаннях, через що важко було  провести засідання депутатів.

На допомогу в аудиті та упорядкуванню земельних справ прийшла Криворізька районна військова адміністрація, яка взялась допомогти громаді розв’язувати спірні питання по праву користуванню земель сільськогосподарського призначення.

Перші  ознайомчі збори пройшли з дискусією представників фермерських  господарств з представниками влади. Основне питання було з приводу фермерського господарства “АВІ” де директором є Гегель Анатолій Іванович. З приводу актів користування земель йде дискусія. що начебто не було рішення сесій депутатів Апостолівської районної ради у далекі  дев’яності роки. Є підозра, що документи можуть бути сфальшовані, а тому право власності може виявитись недійсним. У представника захисту фермерського господарства зустрічна претензія до тимчасової військової адміністрації в громаді, яка була створена на початку повномасштабного вторгнення, що скасувала право користування землею. Наразі справа з приводу правочинності рішення розглядається у суді. У ході дискусії виявилось, що підприємство стосовно, якого йде мова мало реорганізацію, а значить всі акти користування землею згідно з  поясненням конституційного суду повинні були бути скасовані. Про це розповів один з запрошених експертів. Своєю чергою очільник комісії Сергій Прохода порадив власникам в першу чергу довести їх право на користування землею у суді аби надалі до нього не виникало жодних питань.

Другим спірним питанням є по праву користування земель підприємством де керівником є Калаур Володимир. Його питання розглядалось в кінці основне питання невідповідності у документах. На засіданні було домовлено з приводу цього питання провести особисту зустріч підприємства з головою сільради й маючи всі документи навести лад і привнести їх у порядок згідно з законодавством.

Своєю чергою очільник комісії Криворізької РВА Сергій Прохода завірив, що є співпраця й розуміння у влади з правоохоронними органами, що можуть допомогти у розв’язання питань законності.

У разі доведення незаконності використання земель то винуватці можуть зазнавати збитків. Адже тоді долучиться правоохоронні органи, що визначать розмір збитків державі й бюджету громади й будуть стягувати їх з ймовірних винуватців. У такому разі Нивотрудівська громада повинна отримати кошти, які вона недоотримувала десятки років. Ми підозрюємо, що це можуть бути колосальні мільйонні суми коштів, а земля перейде у користуванню добросовісним фермерам, що сплачуватимуть податки.

Детальніше про те, як відбувалось засідання комісії ви можете ознайомитись на відео у нашому Youtube каналі.

Будь ласка, оцініть наш пост

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її

4.7

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Ви знайшли цей пост корисним...

Слідуйте за нами в соціальних мережах!