Сайт новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ

Як змінювались ціни на товари та продукти у Дніпропетровській області за минулий рік

Ціни на товари на Дніпропетровщині

5
(1)

Державна служба статистики Дніпропетровської області оприлюднила дані про індекс споживчих цін у грудні 2023 року, вказуючи на загальний ріст на 100,4% порівняно з попереднім місяцем.

Зміни в цінах на продукти харчування та напої

Продукти харчування та безалкогольні напої в середньому подорожчали на 1,7%. Серед них, найбільше вартість піднялася у категорії овочів, де буряк (31,6%), картопля (31,4%), капуста білокачанна (24,0%), помідори (22,5%), огірки (20,0%), морква (18,4%), цибуля ріпчаста (6,7%) зазнали значного зростання цін. Також варто відзначити, що ціни на яйця та фрукти зросли на 13,3% та 5,9% відповідно. Олія оливкова, сметана, вершки, молоко, масло, сири, яловичина та інші продукти також зазнали підвищення цін у межах 2,8–1,2%. У той же час ціни на пшоно, гречані крупи, цукор, рис, олію соняшникову, макаронні вироби та свинину знизилися на 11,5–1,4%.

Як змінювались ціни на товари та продукти у Дніпропетровській області за минулий рік

Зміни у сфері охорони здоров’я та транспорту

Ціни на послуги у сфері охорони здоров’я зросли на 0,8%, що визначається здорожчанням амбулаторних послуг (на 1,7%) та фармацевтичної продукції (на 0,7%). У сфері транспорту спостерігалося зниження цін на 1,8%, передусім через здешевлення пального та мастил (на 5,0%) та проїзду у залізничному пасажирському транспорті (на 3,0%).

Зміни в інших сферах споживчого ринку

Дані також показують, що ціни на одяг і взуття, предмети домашнього вжитку, побутову техніку, а також поточне утримання житла та розваги та культура зменшилися на 4,8–0,8%.

Отже, індекс споживчих цін у грудні 2023 року в Дніпропетровській області свідчить про комплексні зміни в цінах на різноманітні товари та послуги, що впливають на побутовий бюджет мешканців регіону.

ДЕТАЛЬНА СТАТИСТИКА ЦІН минули 2023 рік

 

Як ми можемо спостерігати, певні групи товарів подорожчали більш ніж в половину в порівнянні з 2022 роком. Проте минулий рік не став тим, що збільшив зарплату та соцвиплати на рівень цін. Це говорить про те, що наші люди на Дніпропетровщині, як у великих, так й в малих містах та селах — зубожіли. Нинішній 2024-й рік теж не стане краще, ріст цін очікується на рівні 25- 30 відсотків. Про це вже повідомляють нащі джерела у відділі статистики.


 

Будь ласка, оцініть наш пост

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її

5

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Ви знайшли цей пост корисним...

Слідуйте за нами в соціальних мережах!

Лишити відповідь

Примітка перед формою коментарів