Сайт новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ

Дніпропетровська область: Імпульс для Української економіки через збільшення експорту

Дніпропетровщина на міжнародних ринках

5
(1)

За даними Дніпрооблстату, обсяг експорту товарів підприємствами Дніпропетровської області за період січень-вересень 2023 року склав 3610,9 мільйонів доларів США. Це позначає зростання на 69,3% порівняно із відповідним періодом минулого року. З іншого боку, обсяг імпорту зрос на 118,3%, до 3386,5 мільйонів доларів США. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 1,1, вказуючи на збалансованість торгівельного обороту.

Зазначимо, що зовнішньоторговельні операції здійснювались з партнерами з 151 країни світу, що свідчить про велику міжнародну активність підприємств Дніпропетровської області.

Структура експорту і імпорту:

Основну частку експорту області складають недорогоцінні метали та вироби з них (44,1%), мінеральні продукти (28,5%), переважно руди, шлак і зола (27,1%). У той час як імпорт області характеризується продукцією хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (18,3%), машинами, обладнанням та механізмами; електротехнічним обладнанням (18%), недорогоцінними металами та виробами з них (13,4%), полімерними матеріалами, пластмасами та виробами з них (10,1%), мінеральними продуктами (9,4%).

Регіональний вплив:

Серед регіонів України, Дніпропетровщина за часткою у загальному обсязі експорту товарів (13,3%) лише трошки відстає від лідера – м. Києва. Щодо імпорту (7,3%), область конкурує з м. Києвом та Львівською областю. Ці дані свідчать про значущий внесок Дніпропетровської області в економічний розвиток країни та підтверджують її стабільний розвиток у сфері міжнародної торгівлі.

Будь ласка, оцініть наш пост

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її

5

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Ви знайшли цей пост корисним...

Слідуйте за нами в соціальних мережах!

Лишити відповідь

Примітка перед формою коментарів