Сайт новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ

Закупівля Starlink у Кривому Розі: бюджетне марнотратство чи правильний вибір?

Корупція у Кривому Розі

0
(0)

У місті Кривий Ріг за 2,3 млн гривень купили 40 терміналів супутникового зв’язку Starlink, частина яких встановили в місцевих «Пунктах незламності». Правоохоронці вважають, що Криворізька міська рада переплатила на цій закупівлі майже 920 тис. гривень. Підозру отримала головна бухгалтерка департаменту освіти й науки виконкому. Повідомляє сайт новин Кривий Ріг ПОСТ.

Мова йде про закупівлю 40 терміналів для супутникового інтернету «Starlink», яку провели у кінці 2022 року. Тоді з бюджету Кривого Рогу на цю закупівлю заклали 2,6 млн гривень, тобто на один комплект Starlink витратили 65 тисяч гривень. Їх поставив ФОП Олег Півень.

За підрахунками правоохоронців, 65 тис. гривень — це зависока ціна за один комплект «Starlink», бо у той час він продавався на майже 26 тис. гривень дешевше. Тому поліцейські вважають, що бухгалтерка змовилась з Олегом Півнем та навмисно завищила вартість Starlink, щоб підприємець заробив більше коштів.

У Криворізькій міській раді не згодні з обвинуваченнями правоохоронців. Там кажуть, що закупили системи за ринковою ціною.

Закупівля Starlink у Кривому Розі: бюджетне марнотратство чи правильний вибір?Постачальник Олег Півень до справи про можливу службову недбалість ніяк не дотичний, навіть як свідок. Правоохоронці спілкувалися з ним тільки телефоном.

Півень теж запевняє журналістів, що у кінці 2022 року неможливо було купити дешевше Starlink, ніж їх купив Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради. Пояснює це тим, що на них був високий попит під час постійних відключень світла.

Сам Олег Півень зареєстрував приватного підприємця у 2015 році й до цього не отримував багатомільйонних підрядів від держави. Він розповідає, що 1976 року займається телекомунікацією та керував підприємствами, які працювали з державою і обслуговували тисячі абонентів в Україні.

Будь ласка, оцініть наш пост

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її

0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Ви знайшли цей пост корисним...

Слідуйте за нами в соціальних мережах!

Лишити відповідь

Примітка перед формою коментарів