Сайт новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ

У Нивотрудівській громаді Криворізького району псевдоаграрії десятиліттями обробляли землю без жодного права власності

Новини Нивотрудівської громади

4
(21)

Війну з “аграрною мафією оголосили на території Ниво-трудівської громади де земельні барони оголосили себе землевласниками не маючи на то жодного права й експлуатували українську землю сплачуючи мізерні копійки податків натомість самі заробляючи надприбутки  на тому, що їм не належить. Махінації з землею в колосальних маштабах почали проявлятись тоді, коли йшов процес утворення нового Криворізького району. Про це у деталях розповідає сайт новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ.

Підписуйтесь на наш TELEGRAM КАНАЛ аби дізнаватись більше про події в Криворізькому районі та Україні.

Після проведення аудиту земель, що перебувають у комунальній власності, було виявлено, що кілька місцевих ділків незаконно обробляють десятки гектарів землі. Відбувається це на підставі дозволу від адміністрації колишнього Апостолівського району, яка на цей час вже ліквідована у зв’язко з новою територіальною реформою та укрупнення районів.
Так агрокомерсант Володимир Калаур обробляє 44,9 га землі, що належить до громади. А власник ПП “АВІ” – Анатолій Гергель 48,1 га. Численні порушення щодо права користування цими гектарами були виявлені земельною комісією ще в той час, коли створювався новий Криворізький район. Інвентаризація земель виявила, що Володимир Калаур, по суті, працює на землі, яка раніше знаходилася у віданні двох різних сільських рад. І жодним із них не було прийнято жодного відповідного рішення чи розпорядження. Ще далі у своєму беззаконні зайшов Анатолій Гергель, котрий примудрився підробити відповідні документи. Він обробляє землю на підставі рішення, виданого нібито сесією Нивотрудівської ради. Але весь фокус у тому, що такого рішення ніколи не було, тому що, згідно з архівними даними, сесія так і не відбулася. Про це повідомляють колеги з видання “АНТИКОР“.
За нашими даними сайту новин Криворізького району Кривий Ріг ПОСТ в адміністрації Нивотрудівській сільській раді спробували порадити “горе аграріям” узаконити землю, яку вони фактично обробляють, згідно з законодавством України, проте останні цього не забажали. У нас є інформація про погрози працівникам Нивотрудівської військової адміністрації ймовірно збоку вищевказаних “фермерів”. З наших джерел стало відомо, що в питанні урегулювання конфлікту бере активну участь Нивотрудівська сільська військова адміністрація, що згідно з повноваженнями може вирішувати багато проблем, що й успішно робить. Завдяки роботі посадовцям шантаж й погрози не мають ефекту, а земля буде передана в оренду офіційно. Місцевий і держбюджет починають отримувати реальні кошти, а не копійки від “земельних баронів”.

Тепер за землекористування місцевий бюджет отримує гроші за максимальною 8% ставкою. У громаді з’явилися нові робітники місця, запущено програми соціальної підтримки та продовольчої допомоги.

Зазначимо, що підприємці, які обробляли земельні ділянки сплачували символічну вартість податку.Так, за минулий рік повідомляється, що Володимир Калаур перерахував до бюджету 9041 гривень, а Анатолій  Гергель – 9424,62 грн. Була, щоправда, ще обіцянка зробити в селі дитячий майданчик, проте як це зазвичай буває обіцянки лишаються обіцянками…

На захист впевнених у собі “землевласників” став керівник Асоціації фермерів Апостолівського району Віктор Ковальчук дії, якого часто викликають сумніви у чесності та порядності. Більш детально про це пишуть колеги журналісти “АНТИКОР“.

За нашими даними завдяки вчасному втручанню Криворізької районної військової адміністрації та своєчасним діям адміністрації Нивотрудівської сільської ради  — ситуацію з землями вдалось вирішити і тепер вони приноситимуть державній казні та бюджету територіальної громади набагато більше податків, коштом чого будуть виплачуватись соціальні виплати та заробітні плати комунальникам.

Будь ласка, оцініть наш пост

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її

4

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Ви знайшли цей пост корисним...

Слідуйте за нами в соціальних мережах!

Лишити відповідь

Примітка перед формою коментарів